REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

Tekerlekli Sandalye İle Geldiği Hastaneden Yürüyerek Çıktı

Tekerlekli Sandalye İle Geldiği Hastaneden Yürüyerek Çıktı
Reklam Ver 05444331555
06 Eylül 2019 - 11:32

Balıkesir’de yaşayan Yusuf Doğancı’nın diyabet hastalığı nedeniyle ağır yaralar oluşan ayağı, İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesindeki yara merkezinde yapılan tedavi sayesinde iyileşti ve kesilmekten kurtuldu.

Tekerlekli Sandalye İle Geldiği Hastaneden Yürüyerek Çıktı

Havran ilçesine bağlı Çakmaklı Mahallesi’nde yaşayan 75 yaşındaki emekli Doğancı’nın ayağında iki yıl önce yüksek şekere bağlı yaralar oluştu.

İlk zamanlar hastalığını önemsemeyen Doğancı, bir yıl sonra Balıkesir’de bulunan çeşitli hastanelere başvurdu.

Doktorlar, yara hızla büyüyüp kurtlandığı için ilaç tedavisinden sonuç alınamayınca Doğancı’nın ayağını kesme kararı aldı.

Bu karar karşısında büyük üzüntü yaşayan hastanın 55 yaşındaki oğlu Kemal Doğancı, bir tanıdıkları vasıtasıyla 33 gün önce babasını İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesinin yara bakım merkezine getirdi.

Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle bir yıldır yürüyemediği için merkeze tekerlekli sandalye ile gelen Doğancı’nın önce şekeri düşürüldü. Daha sonra ayağındaki enfeksiyon durdurulan hasta, yeniden yürümeye başladı.

– “Tekrar ayağa kalkıp yürümek çok güzel bir şey”

Yusuf Doğancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle çok zor günler geçirdiğini, Balıkesir’deki doktorların ayağını kesme kararı verdiği gün çok üzüldüğünü söyledi.

Son çare olarak Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren yara merkezine başvurduğunu belirten Doğancı, “Buraya gelirken ayağımın kurtulması gibi bir ümidim yoktu çünkü 2 yıldan bu yana ayağımdaki ağrılar nedeniyle inliyordum. Evde ayağa bile kalkamıyordum. Doktorlarımın yaptığı tedavi sonucu artık ayağa kalkıp yürüyebiliyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Tekrar ayağa kalkıp yürümek çok güzel bir şey.” dedi.

Doğancı, yara merkezinde hem tedavisinin yapıldığını, hem de verilen diyabet eğitimi sayesinde şeker hastalığı konusunda bilgilendirildiğini anlattı.

– “Ailecek çok mutluyuz”

Kemal Doğancı ise babasının yapılan tedavini ardından yeniden doğduğunu vurgulayarak, “Daha önce gittiğimiz doktorlar ‘ayağı kesilecek’ diyordu. İzmir’de yapılan tedavi sonucu babam bir ayda düzeldi. Yeniden yürümeye başladı. Ailecek çok mutluyuz.” şeklinde konuştu. (AA)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]