Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

CHP’li Başkan Ufuk Sesli CHP’li Gürsel Erol’a Kazık!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP’li Başkan Ufuk Sesli CHP’li Gürsel Erol’a Kazık!
2 Kişi Okuyor
31 Ekim 2018 - 15:21

İzmir Bayındır Arıkbaşı Mahallesi’nde mülkiyeti belediyeye ait 80 dönümlük araziyi CHP’li Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a ait şirkete satan ve kendisine o günün parasıyla 370 bin liralık lüks makam aracı alan Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, bir skandala daha imza attı.

CHP’li Başkan Ufuk Sesli CHP’li Gürsel Erol’a Kazık!

725 bin lira vererek tek başına arazi satış ihalesine girip alan Gürsel Erol ve oğlu Doğancan Erol’un, alacağına karşılık satın aldığı 71 bin 240 metrekare arazinin 23 bin 877 metrekaresinin orman arazisi içinde olduğu ortaya çıktı. Partilisi olan belediye başkanı tarafından dolandırıldığını iddia eden Erol, bu nedenle ayıplı mal sattığı için tapu iptal davası açıp parasını geri istediği ve hatta bu konuyla ilgili dava bile açtığı ortaya çıktı.

AYIPLI MAL SATTI

Yeni Asır’ı ziyaret eden Milletvekili Gürsel Erol, “Bu arazi için 633 bin TL’ye ihaleye çıkıldı, kimse girmemesine rağmen rakam yükseltildi ve 725 bin TL’ye satıldı. Ancak satılan arazi ile bize gösterilen yer tutmadığı gibi, orman işgali olan ve asla bir şey yapılamayacak bir araziyi bize sattıklarını öğrendik. Bu yüzden ayıplı mal satışı yapıldığı için tapu ve satış iptal davası açtık” dedi. Erol, kendilerine tapusu verilen arazide 21 bin 887 metrekare orman işgali, 2 bin metrekare de yol işgali bulunduğunu aktararak, “Resmen kandırıldık. Bize ayıplı mal sattılar, bizi kandırdılar. Biz de Belediyeye ve mahkemeye başvurup ayıplı mal satışı nedeniyle tapu iptal satışını istedik. Biz mağdur olduk, ancak belediye bunu kabul etmiyor” açıklamasını yaptı.

BAŞKAN ‘USULSÜZ DEĞİL’ DEDİ

Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli ise, Gürsel Erol’un 4,5 milyon lira alacaklı olduğunu ifade ederek, “Bir ihale gerçekleştirdik, yasalara uygun açık bir şekilde gereğini yaptık. İhalede en uygun teklifi söz konusu şirket verdi. Konuyu yanlış yerlere çekenler sadece siyaset yapıyor” sözleriyle kendini savunmuştu. (Yeni Asır)

Egede İzmir Haber

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.