REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, KarşıyakaBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İzmir’de Kalp Krizine Karşı Müdahale Kursu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’de Kalp Krizine Karşı Müdahale Kursu
Reklam Ver 05444331555
14 Mayıs 2019 - 13:12

İzmir’de, göğüs ağrısı ile acil servise gelen hastalara ilk müdahale konusunda kurs düzenlendi.

İzmir’de Kalp Krizine Karşı Müdahale Kursu

Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) tarafından düzenlenen ve katılımcılar arasında acil tıp uzmanlarının, araştırma görevlilerinin ve hekimlerin bulunduğu kursun koordinatörlüğünü TATD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ersin Aksay ve Medical Park İzmir Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Doç. Dr. Cem Ertan yaptı.

Medical Park İzmir Hastanesi’nde düzenlenen kurs hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ersin Aksay, “Akut Koroner Sendrom Yönetimi kursunda bizler, kalp damarındaki tıkanıklıklara bağlı kalp krizi ya da kalp krizi riski yüksek olan hastalara yaklaşım konusunda eğitici bilgiler veriyoruz. Acil servise göğüs ağrısı ile gelen ve koroner arter darlığı olan hasta tipi bizim için en kritik hasta tipidir.

O yüzden akut koroner sendromları tanıyabilmemiz için 1 günlük yoğun bir kurs veriyoruz. Kursta, göğüs ağrısı ile gelen hastaların öykü özellikleri, EKG bulguları gibi bir takım tanısal gerekçelerin nasıl tanımlanması gerektiğinde bahsettik. Göğüs ağrısı ile gelip akut koroner sendromu çıkan bir hastanın tedavisinde nelere dikkat edeceğimizi anlattık. Tanı ve tedavi süreçleri konusunda detaylı bilgi verdik” dedi.

Medical Park İzmir Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Doç. Dr. Cem Ertan de, “Akut Koroner Sendromlar Kursu, sürekli güncellenen bilimsel veriler ve kılavuzlar ışığında acil tıp uzmanları, araştırma görevlileri başta olmak üzere bu hasta grubu ile karşılaşan tüm hekimlere yönelik bir eğitim içeriğine sahiptir. Kursun eğitmenleri acil tıp uzman ve öğretim üyeleridir.

İçerik ise acil servislere en sık başvuran kritik hasta grubunu oluşturan göğüs ağrılı hastalarda kalp damar tıkanıklığı, yani kalp krizi tablosunun hızla ve doğru şekilde tanınıp, erken tedavisinin acil serviste başlamasını takiben kesin ve en doğru tedavinin sürdürülmesinin sağlanmasını kapsar” şeklinde konuştu. (İHA)

Ege’de İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]