DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Engelsiz eğitime ödül

Yayınlanma Tarihi : Google News
Engelsiz eğitime ödül

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından her yıl verilen “Engelsiz Üniversite Bayrak ve Nişan Ödülleri” kapsamında; Yaşar Üniversitesi, Hukuk Fakültesi ve Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü “2024 Yılı Engelsiz Program” nişanına layık görüldü.

Engelsiz eğitime ödül

YÖK Başkanlığı tarafından eğitimde fırsat eşitliğini her düzeyde sağlayabilmek amacıyla her yıl “Eğitimde Erişilebilirlik”, “Mekanda Erişilebilirlik”, “Sosyo-kültürel Erişilebilirlik” ve “Engelsiz Program” başlıklarıyla “Engelsiz Üniversite Bayrak ve Nişan Ödülleri” veriliyor.
Ödüllerin verildiği ilk yıl olan 2018 yılından bu yana “Engelsiz Üniversite Bayrak ve Nişan Ödülleri” kapsamında en fazla ödül alan üniversitelerden biri olan Yaşar Üniversitesi, 2023 yılında da sekiz akademik birimi için “Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak)” ödülüne layık görülmüştü. Bu yıl da geleneğini bozmayarak Hukuk Fakültesi ve Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü için Engelsiz Program Nişanlarını almaya hak kazandı.

Eğitimin her alanında erişilebilirlik ön planda
Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Levent Kandiller, “Üniversitemizin kuruluşundan beri özel gereksinimli öğrencilerimizin eğitim ve öğretim süreçlerinde ihtiyaç duyabilecekleri gerek mekânsal, gerek eğitim, gerekse sosyo-kültürel faaliyetler olmak üzere erişilebilirliklerini sağlamak üzere iyileştirmeler yapıyoruz. Her bir öğrencimiz için, üniversitemize ilk kayıt tarihinden itibaren, bireysel temelli makul uyarlamalarımızı belirleyip, mezuniyetlerine dek takip ediyor, iyileştirmeler yapıyoruz. Bu doğrultuda, YÖK Engelsiz Üniversite Bayrak ve Nişan Ödüllerinin ilk verildiği ilk tarih olan 2018 yılında “Mekanda Erişilebilirlik” ve “Eğitimde Erişilebilirlik kategorilerinde toplam 14 bayrak ile en fazla ödül alan üniversite olmuştuk. İzleyen yıllarda da farklı akademik birim ve kategorilerde de aldığımız ödüllere bu yılda Hukuk ve Müzik olmak üzere iki programımızda “engelsiz program nişanı” ödüllerimizi ekledik” diye konuştu. iha

Egede İzmir haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.