REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Dijital Sesli Asistanların Hayatın Her Alanında Olması Bekleniyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dijital Sesli Asistanların Hayatın Her Alanında Olması Bekleniyor
Reklam Ver 05444331555
01 Aralık 2019 - 17:24

Google Geliştirici Grupları (Google Developer Groups-GDG) Denizli ekibi ile Pamukkale Üniversitesi Yönetim Bilişim Topluluğu tarafından bu sene ilki düzenlenen GDG DEVFEST Denizli 2019, Pamukkale Üniversitesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Dijital Sesli Asistanların Hayatın Her Alanında Olması Bekleniyor

Yaklaşık 500’e yakın kişinin katıldığı etkinlikte gün boyu sunumlar ve workshoplar yapıldı.

Ege Bölgesi’nin en büyük geliştirici konferanslarından biri olamaya aday olan GDG DEVFEST Denizli 2019 etkinliğine 11 farklı alanda konuşmacı katıldı. Açılış konuşmasını yapan Google Geliştirici
Ekosistemi İlker Akansel, Türkiye’deki Google Geliştirici Grupları’na destek olduğunu ve yurt genelinde gittikçe grupların büyüdüğünü belirtti. Google Geliştirici Grupları’nın teknolojik açıdan faydalı olduğunu ifade eden Akansel, GDG Denizli’yi çok güzel bulduğunu da belirtti.

“Ses teknolojileri hayatımızda artık çok önemli”

Google geliştiricilerinden olan Yüksel Tolun, etkinlik sonrası İhlas Haber Ajansı’na (İHA) yaptığı açıklamada, “Google Developer Export olarak topluluklara katkıda bulunmaya çalışan bir topluluk gönüllüsüyüm. GDG Denizli DEV FEST 2019 etkinliği kapsamında Denizli’de insanlara sesli teknolojilerden, ses teknolojilerinden ve hayatımızdaki öneminden bahsettim.

Google asistan üzerinde ses teknolojilerini nasıl kullanacaklarını, kendi ses uygulamalarını nasıl geliştireceklerini anlattım ve bunun neden önümüzdeki 2 ile 5 yıl içerisinde önem kazanacağını ifade etmeye çalıştım. Sesli asistanlar kullanıcı makine etkileşiminin son ayağı.

Yapay zeka sayesinde artık doğrudan bizim konuştuklarımızı doğru şekilde anlayıp bunları icra edebilen asistanlar hayatımızda zaten mevcut ve Google asistan 1 milyarın üzerinde cihazda çalışıyor.

Biz de geliştiricileri olarak kendimiz markalarımızı, ürünlerimizi ve uygulamalarımızı bu platformun üzerine aktarabilir ve insanların sesli olarak etkileşime geçebilecekleri uygulamaları yapabilir hale geldik. Ben de insanlara ve geliştiricilere bunu nasıl yapabileceklerini anlatmaya çalışıyorum” dedi. (İHA)

Ege’de İzmir HaberEge Haberİzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]