REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, KarşıyakaBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Çevreci Projeye 200 Bin Euro Hibe

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çevreci Projeye 200 Bin Euro Hibe
Reklam Ver 05444331555
14 Mayıs 2019 - 14:00

Karşıyaka Belediyesi ve Çevreci Enerji Derneği tarafından, İtalya’dan Kyoto Club ve Bologna Belediyesi iş birliğiyle hazırlanan “Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilir Sivil Toplum Diyaloğu” başlıklı proje, AB’den 200 bin Euro hibe almaya hak kazandı.

Çevreci Projeye 200 Bin Euro Hibe

Türkiye ve İtalya’da eş zamanlı yürütülecek proje kapsamında, çevre ve enerji odaklı STK’ların güçlendirilmesi ve işbirliklerinin teşvik edilmesi için çalışmalar yapılacak.

Çevresel sürdürülebilirliği sağlamak ve alternatif enerji kaynaklarını desteklemek amacıyla uluslararası çapta projeler üreten Karşıyaka Belediyesi, Çevreci Enerji Derneği ile örnek bir projeye imza attı. İtalya’dan Kyoto Club ve Bologna Belediyesi’nin de ortaklığında hazırlanan 200 bin Euro bütçeli “Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilir Sivil Toplum Diyaloğu” projesi, Avrupa Birliği Sivil Toplum Diyaloğu 5. Dönem Hibe Programı’na kabul edildi.

Çevre ve enerji alanında çalışan STK’ların güçlendirilmesi, iyi uygulama örneklerinin geliştirilmesi ve işbirliklerinin yaygınlaştırılmasını amaçlayan proje, toplam 15 ay sürecek. Projenin açılış toplantısı, çeşitli STK ve kamu kurumlarının katılımıyla, 13 Haziran’da Karşıyaka Zübeyde Hanım Nikah Evi’nde yapılacak.

Karşıyaka Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen projede hedef grup olarak; İzmir, Roma, Bologna ve merkezli toplam 75 sivil toplum kuruluşları, Roma, Bologna ve İzmir bölgesinden toplam 80 belediye ile özel sektörden 250 şirket yer alacak.

Proje süresince Türkiye ve İtalya’daki sivil toplum kuruluşları ile yuvarlak masa toplantıları, Bologna ve Brüksel ziyaretleri, iklim dostu ve sürdürülebilir kalkınma iyi uygulama atölyeleri, animasyon ve araştırma çalışmaları yapılacak. Ayrıca Türkiye’de ilk kez, geniş katılımlı bir ‘STK Çevre Festivali’ düzenlenecek.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, projeyle ilgili, “Bu projeyle, Türkiye ve İtalya arasında köprü oluşturarak, sürdürülebilir çevre alanında Avrupa’daki iyi uygulamaların ülkemize aktarılmasını sağlamak istiyoruz.

Türkiye ve İtalya’daki sivil toplum örgütlerinin ikili ilişkilerini ve uzun vadeli iş birliklerini arttırmak, aynı zamanda Türkiye’nin AB’ye üyeliğinin önemi ve yararları konusunda farkındalık oluşturucu girişimleri de teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Bu önemli projeye emek veren çalışma arkadaşlarıma ve işbirlikçilerimize teşekkür ediyorum. Çağdaş hizmet anlayışımızla, uluslararası projelere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Proje hakkında açıklamada bulunan Proje Koordinatör Asistanı Hazal Coşkun da, “Bu proje ile Türkiye’de ve özellikle Ege Bölgesi’ndeki sivil toplum kuruluşları, Avrupa Birliği’ndeki sivil toplum kuruluşları ile bağlantıya geçebilecek, işbirliği yapabilecek ve Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecine destek sağlayacaktır” diye konuştu. (İHA)

Ege’de İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]