REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Cemil Has Öğrencilere Başarı Öyküsünü Anlattı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cemil Has Öğrencilere Başarı Öyküsünü Anlattı
Reklam Ver 05444331555
13 Aralık 2019 - 11:30

Cemil Has Medikal Genel Müdürü Cemil Has, Ege Üniversitesi Meslek Yüksel Okulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı öğrencileriyle buluştu. Aynı okuldan mezun olan Cemil Has, gençlere deneyimlerini aktardı.

Cemil Has Öğrencilere Başarı Öyküsünü Anlattı

Ege Üniversitesi Meslek Yüksel Okulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı öğrencilerine yönelik düzenlenen “Bir Başarı Öyküsü” adlı seminerin ilk konuğu Cemil Has Medikal Genel Müdürü Cemil Has oldu.

Aynı okuldan mezun olan Cemil Has, yıllar sonra deneyimlerini aynı sıralardaki genç meslektaşlarına aktardı. “Kendinizi geliştirin, sonrasında işe hakim oluyorsunuz” diyen Has, “Staj dönemlerini de önemseyin. İnsanların güvenini kazanmak her zaman önünüzü açar” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin sağlık ve medikal ürünlerde dışa bağımlı olmasına karşı olduklarını ifade eden Cemil Has, “Türkiye’de ilk medikal ozon cihazını ürettik. İthalatı bitirmek bana huzur veriyor. İstihdam sağlıyoruz. Bu noktaya nasıl geldim? İşi bilen birini bulduğumda, bilgilerinden sonuna kadar yararlanırım. Araştırma yapmayı alışkanlık haline getirdim. Boş durmayı sevmem. Sürekli yeni şeyler öğrenmeliyim ki akışı kaçırmayayım. Örneğin; benim dönemimde yazılım dersi yoktu. Ben kendim araştırarak öğrendim” diye aktardı.

İngilizcenin öneminden de bahseden Cemil Has, gençleri bu konuda da bilgilendirdi. Has, şöyle devam etti:
“İngilizce çok önemli. Kendinizi geliştirmeniz gereken altın noktalardan bahsediyorsam, bunu es geçemem. İkinci bir dil çok işinize yarayacak. Şimdi başlayıp anlama düzeyine gelseniz, eksiklerinizi tamamlamanız için önünüzde daha çok zaman var.

Kendinizi geliştirmeniz sadece bu iş için değil hayatın her alanında çok gerekli ve önemli; ama bizim mesleğimiz için bahsedecek olursam; okuyun, araştırın, dil öğrenin hatta imkanınız varsa yurt dışındaki fuarlara gidin. Göreceksiniz ki tahmin edemeyeceğiniz cihazlar üretiliyor. Kendini geliştirmenin yaşı yok. Üretmekten asla vazgeçmeyin.” (İHA)

Ege’de İzmir HaberEge Haberİzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]