REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

Buca’da maden şehitleri için anma programı düzenlendi

Buca’da maden şehitleri için anma programı düzenlendi
Reklam Ver 05444331555
04 Aralık 2021 - 16:49

Buca Belediyesi, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle anma töreni düzenlendi. Yaşanan maden kazalarında hayatını kaybeden madencilerin anısına Madenci Heykeli’ne karanfil bıraktılar.

Buca’da maden şehitleri için anma programı düzenlendi

Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki kömür ve diğer maden ocaklarında meydana gelen kazalarda, yüzlerce madenci yaşamını yitirdi.

Buca Belediyesi de, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nde maden şehitleri için anma programı düzenlendi.

Şirinyer Forbes Sevgi Yolu’ndaki Madenci Heykeli önünde gerçekleştirilen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından hayatını kaybeden madenciler için anıtın önüne karanfil bırakıldı. Ayrıca, Madenci Heykeli önünde “Maden Emekçileri” konulu fotoğraf sergisi yer aldı.

Buca Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Güral, “Gönül ister ki bu özel günü bir şenlik havasında yaşayalım, birlikte kutlamalar yapalım ama ne yazık ki yüreklerimizin hep kömür karasına dönüştüğü bir gündür bugün. Bu hassasiyetle ölüm ile yaşam arasındaki ince çizgide bir avuç kömür için canını veren madencilerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum” şeklinde konuştu.

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]