REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Pakdemirli; “Tarımsal Ovalara Bir Tek Çivi Dahi Çaktırmayacağız”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pakdemirli; “Tarımsal Ovalara Bir Tek Çivi Dahi Çaktırmayacağız”
Reklam Ver 05444331555
06 Aralık 2019 - 20:54

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, tarımsal ovalara bir tek çivi dahi çaktırmayacaklarını belirterek, “Bizim işimiz toprak, bizim gücümüz toprak. Dolayısıyla bizim bir avuç toprak bir damla su kaybetme lüksümüz yoktur. Yani bizim küresel ısınmaya kaptıracak suyumuz, çölleşmeye erozyona vereceğimiz toprağımız yoktur, olamaz” dedi.

Pakdemirli; “Tarımsal Ovalara Bir Tek Çivi Dahi Çaktırmayacağız”

Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen Tarım ve Orman Bakanlığı ‘Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Bakan Pakdemirli, Afyonkarahisarlı çiftçilere son 17 yılda 1,8 milyar TL tarımsal destek verdiklerini ifade eti. Pakdemirli; “Kırsal yatırımları destekleme programlarıyla da toplam 789 projeyi destekledik. Hayalleri gerçekleştirdik, umut olduk ve 5 bin kişiye de istihdam sağlamış olduk. Bizim işimiz toprak bizim gücümüz toprak. Dolayısıyla bizim bir avuç toprak bir damla su kaybetme lüksümüz yoktur. Yani bizim küresel ısınmaya kaptıracak suyumuz çölleşmeye erozyona vereceğimiz toprağımız yoktur, olamaz. Bu kapsamda Afyon’da 5 tarımsal ormanımızı tarımsal sit alanı ilan ederek koruma altına aldık. Biz bu anlayışla tarımsal ovalarımıza tek bir çivi dahi çaktırmayacağız” dedi.

Afyonkarahisar’ın gastronomi şehri olduğunu hatırlatan Pakdemirli; “Afyon coğrafi işaretlerde de büyük bir girişimcilik örneği göstererek önce ürünlerini tek tek öne çıkardı ardından da tescilini aldı. Bu konuda bakanlık olarak gereken desteği sağladığımızı bilmenizi isterim. Bu arada Afyon Türkiye’nin 3. gastronomi şehri olarak tescillendi. Bu güzel haber vesilesiyle de benimde sizlere bir tavsiyem olacak. Bildiğiniz gibi gastronomi turizmi yaklaşık 150 milyar dolarlık bir ekonomiye sahip. İşte Afyon’un büyük ve zengin mutfağıyla bu büyük değerden daha çok pay almasını daha çok kazanmasını bende canı gönülden istiyorum. Bunun içinde her zaman bahsettiğim marka ve marka değeri oluşturmak gerekiyor. Bir iş insanı ve özek sektörde bulmuş bir kardeşiniz olarak şu lafı bir yere kaydetmenizi öneriyorum. Markanız sizin imzanızdır. Emeğiniz emeğinizin ederi için mutlaka markalaşın” diye konuştu.(İHA)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber – İzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]