REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Bayındır Hizmet Değil ‘Skandallarla’ Anılıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bayındır Hizmet Değil ‘Skandallarla’ Anılıyor
Reklam Ver 05444331555
24 Ekim 2018 - 13:23

CHP’li Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli yol ve altyapı sorunlarını çözemedi. Bunun yerine borç batağına sürüklenen ilçede, CHP’li vekile satılan köy arazisi, imar izni için rüşvet ve tarihi kilisenin depo yapılması gibi skandallara imza atıldı.

Bayındır Hizmet Değil ‘Skandallarla’ Anılıyor

30 Mart 2014 seçimlerinde Bayındır Belediye Başkanı seçilen ve asıl mesleği doktorluk olan CHP’li Ufuk Sesli ilçenin sorunlarına derman olamadı.
Kronikleşmiş çevre ve altyapı sorunlarının çözümü ve ilçenin gelişmesi adına ciddi bir proje üretemezken, vatandaşların beklentilerini yerine getiremedi.
Başkan Ufuk Sesli yönetimindeki Bayındır Belediyesi, ilçe sakinlerine göre geçen 5 yılda hizmet değil, sadece borç üretti.
Bir önceki AK Parti dönemini adeta mumla arayan Bayındırlılar, birbiri ardına patlayan skandallarla şaşkına döndü.

DOKTOR DERMAN OLAMADI

2014’te küçük bir oy farkıyla bayrağı AK Parti’den alan CHP’li Sesli, keyfe keder belediyecilik anlayışıyla hizmet yerine adeta skandal üretti. 5 yıl boyunca ilçeye neredeyse çivi bile çakmayı başaramayan Sesli ve ekibinden sadece Bayındırlılar şikayetçi değil. Kulislerden sızan bilgilere göre, CHP İzmir İl Başkanlığı ve parti genel yönetiminin, yerel seçimlerde Ufuk Sesli’yi tekrar aday göstermeyeceği yönünde.

HALKIN KABUSU OLDU

AK Parti döneminde gerçekleşen yatırımlarla kasaba havasından kurtulup, modern kent görünümüne bürünen Bayındır, geçen 5 yılda ilerleyeceğine eski köhne görünümüne geri döndü. İlçe merkezindeki yol ve içme suyu sorunu halkın kabusu oldu. Şehir içindeki devasa çukurlar bırakın insanlara, otomobillere bile geçit vermedi. Köstebek yuvası haline gelen yollar, vatandaşa ‘seçimde görüşürüz’ dedirtti.

KARNESİ KIRIKLA DOLU

Sinek sorunu ve başıboş köpekler kentin bitmeyen çilesi haline geldi. Çiçekçiliğin, dünya genelinde tanıtımını sağlayan Uluslararası Çiçek Festivali bile CHP döneminde, festivalden daha çok kasaba panayırı havasında geçmeye başladı. İlçenin bacasız sanayisi olan çiçekçilik sektörü günden güne geriye doğru gidiyor.
CHP’li Başkan Ufuk Sesli, 16 milyon lirayla devraldığı borcu 38 milyon liraya çıkardı.

PARALAR ÖZEL HESABA…

Görevden uzaklaştırılan Belediye eski Başkan Yardımcısı Hurşit Uslu’nun, vatandaşın parasını özel hesabına yatırmasıyla başlayan skandallar zinciri, restore edildikten sonra hurda deposu olarak kullanılan tarihi Ermeni Kilisesi, satılan köy malları, lüks makam arabası, ‘belediyeden 4.5 milyon alacaklıydı’ denilerek CHP’li Elazığ milletvekili Gürsel Erol’a satılan köy arazileri ile devam etti.

RÜŞVET İLÇEYİ KARIŞTIRDI

2015’te ortaya çıkarılan rüşvet skandalı ilçeyi derinden sarstı. İlçede oturdukları evlere imar izni almak için 500’er lira para yatırmaları istenen vatandaşların, parayı yatırdıkları banka hesabının daha sonra görevden ayrılan Bayındır Belediye Başkan Yardımcısı Hurşit Uslu’nun kişisel hesabı olduğu tespit edildi.
Yaşanan skandal üzerine Güler Aralar, Döndü ve Tamer Tosunoğlu isimli vatandaşlar, Bayındır Cumhuriyet Başsavcılığı’na Uslu hakkında suç duyurusunda bulundu.
İmar sorunu yaşayan vatandaşlara, şahsi banka hesabına 500’er lira yatırtan Uslu’nun, 2013’te vekaleten yürüttüğü Karabağlar Belediyesi İmar Müdürlüğü görevinden de ‘sahte fatura’ olayıyla alındığı ortaya çıktı. Uslu’nun Karabağlar Belediyesi’ni yaklaşık 300 bin lira zarar ettirdiği belirtilen ‘sahte fatura’ olayını yeterince araştırmadığı öne sürüldü.

TARİHİ KİLİSE DEPO YAPILDI

Yine 2015’te, İzmir Valiliği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın restore edip kültür merkezi olarak kullanılması için belediyeye verdiği Tarihi Ermeni Kilisesi’nin, hurda deposu olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Skandal, kısa sürede büyük yankı uyandırdı. AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Kertiş’in girişimleriyle, Valilik ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilen tarihi Ermeni Kilisesi’nin depo olarak kullanılması yürekleri sızlattı. Devreye AK Parti İlçe Başkanı Uğur Demirezen girdi. Oluşturduğu kamuoyuyla belediyenin yaptığı yanlıştan dönmesini sağladı. Büyük emeklerle aslına uygun restore edilen tarihi kilisenin, depo olarak kullanılması, belediyenin tarihi mekanların değerini bilmediğinin kanıtı olarak gösterildi. 1857 yılında Bayındır’da yaşayan Ermenilere hizmet etsin diye yapılan kilise, Cumhuriyet döneminde sinema olarak kullanılmıştı. Viraneye dönen bina, 2010’da AK Partili Başkan Mehmet Kertiş’in girişimiyle restore edildi.

ARAZİ CHP’Lİ GÜRSEL EROL’A SATILDI

Arıkbaşı’ndaki 80 dönümlük araziyi 670 bin liraya CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a ait şirkete satan ve o günün parasıyla 370 bin liralık lüks makam aracı alan Sesli, büyük tepkiyle karşılaşmıştı. (Yeni Asır)

YARIN: TİRE BELEDİYESİ

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]