Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP’li Uygur’dan Eziyet ve Sürgün

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP’li Uygur’dan Eziyet ve Sürgün
222 views
13 Nisan 2019 - 17:03

Torbalı’da CHP’li Başkan İsmail Uygur, Nurten Sevim’i hizmet binası olmayan Dağtekke Köyü’ne sürdü. Haberimizin ardından Sevim’in son sürgün yeri Karakuyu Mahallesi oldu.

CHP’li Başkan ismail Uygur’dan Eziyet ve Sürgün

Geçtigimiz hafta belediye binası önünde yaptıgı konusmada Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdogan’a hakaret ettigi gerekçesi ile Içisleri Bakanlıgının hakkında Cumhuriyet Savcılıgına suç duyurusunda bulundugu CHP’li Torbalı Belediye Baskanı Ismail Uygur, skandallarına devam etti. Seçimin ardından Sehit Ömer Halisdemir’in fotografını kaldırınca büyük tepki çeken CHP’li Uygur, bu kez de belediyede kıyıma basladı.

Uygur, mazbatasını alır almaz ilk is olarak kendisine muhalif kisilerin görev yerlerini degistirdi. Belediye Baskan Yardımcısı Yunus Deger muhtarlık islerinden sorumlu oldu. Degisikliklerden en dikkat çekeni ise uzun yıllar belediyede yapı kontrol müdürü olarak görev yapan Nurten Sevim’i kent merkezinden 20 kilometre uzaklıktaki Dagtekke Köyü hizmet binasında görevlendirdi. Sevim’in görevlendirildigi köyde belediyeye ait hizmet binası olmaması skandal olarak nitelendirildi.

CHP’li Baskan’ın, Sevim’i olmayan hizmet binasında görevlendirmesi ‘eziyetin böylesi’ dedirtti. SABAH da “CHP’li Baskan Müdürü köye sürdü” baslıgı ile kamuoyuna duyurdu. Dagtekke Köyü’nde hizmet binası olmadıgını ögrenen Baskan Uygur, haberimizin ardından Sevim’i ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Karakuyu Mahallesi’ndeki hizmet binasında görevlendirdi. Uygur’un bu tutumu belediye içinde huzursuzluk getirdi.

“BİZ DOKUNMADIK”

Yasananlarla ilgili Sabah’a konusan eski AK Partili belediye baskanı Adnan Yasar Görmez Baskan, Uygur’u Allah’a havale ettigini söyledi. 5 yıl önce belediye baskanlıgı koltugunu Ismail Uygur’dan devraldıklarında kendilerinin personele dokunmadıgını hatırlatan Görmez, “Herkes kendisine yakısanı yapar. Biz kazandıgımızda böyle yapmadık. Özelikle kadınlara ulasabilecekleri yerlerde görevlendirmeye özen gösterdik. Yeni görevlendirmelerden magdur olan sadece Nurten Hanım degil belediyede çalısan diger kadrolu isçilerimize de aynı uygulamayı yapmakta. Yapacak bir seyimiz yok. Kendisini Allah’a havale ediyoruz” dedi. Nurten Sevim’in görevlendirildigi Dagtekke Köyü’nde belediye hizmet binası bulunmadıgını belirten Görmez, “Belediyenin nerede hizmet binası var nerede yok onu dahi bilmiyorlar. Bilmeden görevlendirme yapıyorlar. Çocuk oyuncagı gibi simdi bir kez daha yeri degistirilmis. Insallah milletimiz bu yapılanların hesabını günü geldiginde soracaktır” diye konustu. (Egeli Sabah)

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0544 433 1 555 WhatsApp : 0555 898 15 58