REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İzmir’de Devlet Hastanesinde Atla Terapi Yöntemi Başladı 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’de Devlet Hastanesinde Atla Terapi Yöntemi Başladı 
Reklam Ver 05444331555
01 Aralık 2019 - 14:51

İzmir’de bir ilki gerçekleştirerek atlı spor kulübü ile protokol imzalayan Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi artık atlı terapi hizmeti vermeye başlayacak. Uygun görülen hastalar terapi merkezine yönlendirilecek.

İzmir’de Devlet Hastanesinde Atla Terapi Yöntemi Başladı

İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi ile İzmir Atlı Spor İhtisas Kulübü arasında ‘Atlara Dokun, Hayata Dokun’ proje protokolü imzalanarak ‘Hippoterapi’ yöntemine dikkat çekildi.

İmza törenine Buca Kaymakamı Faik Arıcan ve Buca İlçe Sağlık Müdürü Murat Köksal da katıldı. Hastane konferans salonunda yapılan törenin açılış konuşmalarını; İzmir Atlı Spor İhtisas Kulübü adına Yönetim Kurulu Başkanı Nurhal Coşkun, İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi adına Başhekim Uzm. Dr. Esra Duğral yaptı.

MÖ. 460 YILINDA

Atın çok boyutlu hareketini kullanarak uygulanan tedavi yöntemine verilen isimdir. Eski Yunanca’da ‘Hippos’, at anlamına gelmektedir. Tarihsel olarak, atın tedavideki yararları MÖ. 460 yıllarında fark edilmiştir. 1950’lerden itibaren yoğun olarak kullanılan, bugün yurtdışında da özel hippoterapi merkezlerinde fizyoterapistlerin kontrolünde uygulanan hippoterapi ülkemizde de oldukça popüler bir tedavi yöntemidir.

DESTEK BİR UYGULAMA

Hippoterapi, fizik tedavi seansı alan hastalara destek amacının yanı sıra zihinsel ve bedensel engelli hastaların algı ve fiziksel fonksiyonlarının geliştirilmesine katkı sağladığı için ilaç tedavisi, cerrahi ve rehabilitasyon gibi asıl tedavi yöntemlerinin alternatifi olarak değil, destek bir uygulama olarak önerilir.

KASLARI ÇALIŞTIRIR

Bir at dakikada yaklaşık yüz titreşimsel sinyali biniciye aktarabilir. Böylece refleks düzeyde, binicinin hemen hemen tüm kas grupları çalıştırılmış; ince motor becerilerinin gelişimi uyarılmış; karmaşık, hassas ve net hareketlerin oluşumu sağlanmış olur.(YeniAsır)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber – İzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]