REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Aşçılığın Püf Noktalarını Öğrenip Mezun Olmadan İş Teklifi Alıyorlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Aşçılığın Püf Noktalarını Öğrenip Mezun Olmadan İş Teklifi Alıyorlar
Reklam Ver 05444331555
03 Aralık 2019 - 13:41

İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yiyecek-içecek hizmetleri bölümündeki öğrenciler, okulda aldıkları eğitim ve staj dönemindeki çalışmalarından dolayı mezun olmadan iş teklifi alıyor.

Aşçılığın Püf Noktalarını Öğrenip Mezun Olmadan İş Teklifi Alıyorlar

Yaklaşık 40 yıldır mesleki eğitim veren lise, son yıllarda turizm alanında yetiştirdiği nitelikli elemanlarla dikkati çekiyor. Teorik eğitimin dışında öğrencilere iş öncesi deneyim imkanı sunan okul, öğrencilerini imzalanan protokol kapsamında turizm dönemlerinde Aydın, Antalya ve Bodrum başta olmak üzere Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinde staj yaptırıyor.

Ödemişli öğrenciler, geçen hafta Antalya’da düzenlenen “Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali”nde (Gastro Antalya) en iyi lise ekibi kategorisinde gümüş madalya almaya hak kazandı.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Taşbaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu bölümde 120 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

Türkiye ekonomisinde turizmin önemli bir paya sahip olduğunu ifade eden Taşbaşı sektöre kalifiye eleman yetiştiren bu tip okulların son dönemlerde ön plana çıkmaya başladığını aktardı.

 “Mezun olmadan öğrencilerimize iş teklifleri geliyor”

Taşbaşı, yaptıkları çalışmalar sonucunda yiyecek-içecek bölümündeki öğrencilerin mezun olmadan iş imkanı yakaladığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Mesleki eğitim okulu olarak mezun adayı öğrencilerimize iş imkanı oluşturmak adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Temel hedeflerimizden bir tanesi öğrencilere hayatları boyunca ayakları üzerinde durabilecekleri temel becerilerinin kazandırıldığı bir iş eğitimi sağlanması. Tabii Ege Bölgesi’nde kıyı şeridine yakın bir noktada olduğumuzdan dolayı turizm sektörü ön plana çıkıyor. Bu anlamda alanında en iyi otellerle işbirliği içindeyiz, Kuşadası, Bodrum, Didim, Antalya gibi turizm bölgelerine stajyer öğrenci gönderiyoruz. Öğrencilerimiz orada gösterdikleri performansla, her yıl takdir topluyor. Bu kapsamda mezun olmadan öğrencilerimize iş teklifleri geliyor.”(AA)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber – İzmir

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]