REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Akıllı Taksi Uygulamasında İzmir Örnek Oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akıllı Taksi Uygulamasında İzmir Örnek Oldu
Reklam Ver 05444331555
20 Şubat 2020 - 16:30

İzmir’de hayata geçirilen taksi çağırma uygulaması EnTaksi, İzmir’in ardından İstanbul’da kullanıma sunulurken, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy sistemden övgüyle bahsetti.

Akıllı Taksi Uygulamasında İzmir Örnek Oldu

İzmir, dijital teknoloji destekli akıllı taksicilikte Türkiye’ye örnek oldu. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının kamu iş birliğiyle hayata geçirdiği taksi çağırma sistemi EnTaksi, İzmir’in ardından İstanbul’da kullanıma sunuldu. Altyapı hazırlıkları ve testleri İzmir’de gerçekleştirilen EnTaksi’nin İstanbul’daki açılış töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, uygulamayı taksiciliğin geleceği olarak gösterdi. Ersoy, akıllı taksiciliğe ülke genelinde geçilmesini istediklerini ifade ederek, “Diğer taksi esnaf odaları ile de konuşacağız. Mümkünse gönüllü, sonrasında gerekirse kanunen bütün taksi işletmelerinin kaydırılmasını isteyeceğiz” dedi.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Celil Anık, İzmir’in öncü misyonunu bir kez daha sergilediğini açıkladı. Anık, sundukları hizmeti günün koşullarına uygun hale getirmek, mesleklerini geleceğe taşımak ve küresel firmalarla rekabet edebilmek için üzerinde 2 yıldır çalıştıkları EnTaksi’nin ne kadar doğru bir proje olduğunun İstanbul’da da uygulanmaya başlamasıyla tescillendiğini dile getirdi.

Anık, şunları söyledi:
“Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sözleri yaptığımız işin ne kadar isabetli olduğunu gözler önüne serdi. 2020’nin ilk günlerinde İzmir’de uygulamaya başladığımız EnTaksi’nin tüm Türkiye’ye örnek gösterilmesi ve akıllı taksicilikte İzmir’in farkına dikkat çekilmesi esnafımız adına bizlere büyük sevinç yaşattı.”

EnTaksi İzmir’in özellikleri
EnTaksi İzmir adı verilen uygulamayla, mobil aplikasyon üzerinden ya da internetten günün 24 saati bir tuşla taksi çağrılabiliyor. Sistem, bu sayede en yakındaki taksiyi yönlendiriyor. Taksi çağıran kişi, hangi aracın ve şoförün geleceğini sistem üzerinden görebiliyor ve şoför hakkında yorumları okuyabiliyor.(İHA)

Ege’de İzmir Haber – Ege Haber – İzmir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]