Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

Zafer Bayramı’nın Yıl Dönümü İlçelerde Törenlerle Kutlandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Zafer Bayramı’nın Yıl Dönümü İlçelerde Törenlerle Kutlandı
11 Kişi Okuyor
30 Ağustos 2018 - 16:52

İzmir’in Ödemiş, Urla ve Tire ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Zafer Bayramı’nın Yıl Dönümü İlçelerde Törenlerle Kutlandı

Ödemiş’te Hükümet Meydanı’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende çelenkler protokol sırasına göre Atatürk Anıtı’na konuldu.

Ödemiş Askerlik Şubesi Başkanı Personel Asteğmen Umur Kılıç 30 Ağustos’un Türk ordusunun en şanlı zaferlerinden birisi olduğunu belirterek, “Bu zafer Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde, çelikleşmiş bir milli beraberlik ruhu içerisinde, dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen hürriyet ve bağımsızlık aşkı ile yanan bir milletin sarsılmaz azim ve inancın zaferidir. Türk Milletinin mukadderatını belirleyen 30 Ağustos zaferi, Türk ulusu için tarihte bir dönüm noktasıdır.” dedi.

Törene Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüsnü Korkmaz olmak üzere, ilçedeki kamu kurum temsilcileri, siyasi parti ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

– Urla

Urla Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene, Urla Kaymakamı Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Erdal Tokgöz, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, Urla İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Piyade Yüzbaşı Önder Demirel de burada yaptığı konuşmada, millet olarak, büyük zaferin 96. yıl dönümünün haklı gurur ve heyecanının yaşandığını söyledi.

Törenin ardından Yıldıztepe Şehitliği ziyaret edildi. Şehit Yüzbaşı Kemal ve Şehit Onbaşı Baki’nin mezarlarına Kaymakam Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Erdal Tokgöz ve Belediye Başkanı Sibel Uyar tarafından çelenk bırakıldı.

Daha sonra makamına geçen İlçe Kaymakamı Önder Can kutlamaları kabul etti.

Kutlamalar, akşam saatlerinde Urla Cumhuriyet Meydanı’nda Urla Belediye Konservatuvarı TSM Korosu’nun vereceği Zafer Konseri ile devam edecek.

– Tire

Tire Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven ve Tire Belediye Başkanı Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tire Askerlik Şubesi Başkan Vekili Ozan Yusuf Tımarlı’nın yaptığı konuşma ile sürdü.

Tımarlı konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlamlaştıran zaferin haklı gurur ve heyecanı içinde olduklarını söyledi.

Kutlama programı ilçe Kaymakamı Tanrıseven’in makamında tebrikleri kabulü ile son buldu. (AA)

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.