REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“5 Yılda 15 Yıllık İcraat Yapacağız”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“5 Yılda 15 Yıllık İcraat Yapacağız”
Reklam Ver 05444331555
13 Nisan 2019 - 16:26

AK Parti’li Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, ilçede ihmal ve vurdumduymazlık sonucu sorunların biriktiğini söyledi. Başkan Koştu, “5 yılda 15 yıllık icraat yapacağız” dedi.

“5 Yılda 15 Yıllık İcraat Yapacağız”

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Bergama’da sandıktan birinici çıkan AK Parti’nin adayı Hakan Koştu oldu. Mazbatasını alıp görevine başlayan çiçeği burnunda Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, makamında özel açıklamalarda bulundu.

24 Haziran 2018’deki Genel Seçimler’e göre Millet İttifakı’nın oy toplamı ile Cumhur İttifakı’nın oy toplamı arasında yaklaşık 5-6 bin fark olduğunu hatırlatan Koştu, “Bu fark, öyle 3 – 4 ayda kapanacak bir fark değildi. Biz bu farkı, 24 Haziran seçimlerinden sonra büyük bir özveri ile tüm teşkilatımızla birlikte çalışarak, kendimizi de iyi anlatarak, projelerimizi geliştirerek kapattık. 545 oy da öne geçtik.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçim sürecinde ilçe başkanıydım. Son 2.5 yıl, ilçe başkanlığı yapmış olmanın verdiği bir avantaj ve tecrübe ile yola çıktık. Belediyecilik konusunda da yeterli deneyime sahibim. Son 5 yıldır zaten belediye meclis üyesiydim. Bir önceki dönemde de il genel meclisi üyeliği yaptım. Oradaki tecrübelerimizi de bunun içine katarak çalıştık. Vatandaşımızı dinleyip sorunları tespit ettik. Çözümlerine ilişkin projeler geliştirdik” dedi.

‘ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’

Bergama’daki bozuk yolların tüm sorunları solladığının altını çizen Başkan Koştu, “Tabiri caizse yollardaki sorunlar Bergama’da zirve yapmış. 2019’un Türkiye’sinde, Unesco Dünya Mirası Listesi’ne girmiş bir Bergama’da hala bozuk olan yolların konuşuluyor olması büyük bir eksiklik. İnşallah bu eksikliği kapatacağız. Tabi başlamadan önce bazı bölgelerde yarım kalmış olan altyapı çalışmalarını da hızlandırmamız gerekiyor. Özellikle doğalgaz konusunda sıkıntılar var. Bunu çözeceğiz, sonra diğer projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz” dedi.

Biraz ihmal edilmişlik, biraz da vurdumduymazlık kaynaklı Bergama’nın sorunlar yumağı haline gelmiş bir kent halini aldığını belirten Koştu, “Biz bu yılların ihmal edilmişliğini çalışarak kapatacağız. Geçmiş dönemlerden kalan sorunları da önümüze katıp 5 yılda 15 yıllık icraat yapmak zorundayız. Çünkü 10 yıllık bir birikim var. Yoğun tempo içinde bu 5 yılı geçireceğiz” dedi.

‘TANITIM YAPACAĞIZ’

Bergama’da ciddi bir istihdam sıkıntısı olduğuna dikkat çeken Başkan Koştu, “Gençlerimiz iş olanakları kısıtlı olduğu için ya Aliağa’ya ya da Soma’ya madenlere gidiyor. Çünkü Bergama’daki iş olanakları kısıtlı. Bölgemizde, istihdamı tetikleyecek, işsizlik sorununu çözecek gelişmeler var. Hükümetimiz bunun üzerine ciddi şekilde eğiliyor. Çandarlı Limanı ve otoyol projeleri devam ediyor. Tamamlandığında Bergama’da yeni iş alanları yaratılmış olacak. İZBAN, Bergama’ya gelecek. Turizmle ilgili yeni bir makro plan yapacağız. Bergama’yı doğru bir planlama ile turistlerin gelebileceği bir cazibe merkezi haline getirmemiz gerekiyor. Güzel bir tanıtım kampanyası ile ilçemizin ismini dünyaya duyuracağız” diye konuştu. (Egeli Sabah)

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]