REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

BU ALANA GÜNLÜK 100 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sema Biçer’den “Çocuğunuzda Sorumluluk Bilinci Gelişmesini İstemiyorsanız” Adlı Köşe Yazısı

Sema Biçer’den “Çocuğunuzda Sorumluluk Bilinci Gelişmesini İstemiyorsanız” Adlı Köşe Yazısı
blank
Sema Biçer( [email protected] )
Reklam Ver 05444331555
30 Nisan 2022 - 22:19

Çocuğunuzun yaşı, gelişimsel olgunluğu, sağlığı, bilgisi, becerisi yeterli olduğu halde ve kendisi yapabilecekken; Odasını siz düzenleyin, Eşyalarını siz toplayın, Dolabını onun yerine düzenleyin, Okul çantasını siz hazırlayın, Tüm ödevlerini onun yerine siz yapın, Okula giderken giysilerini siz giydirin, Kahvaltısını ve yemeğini hazırlayıp siz yedirin.

Sema Biçer’den “Çocuğunuzda Sorumluluk Bilinci Gelişmesini İstemiyorsanız” Adlı Köşe Yazısı

Okul çantasını siz taşıyın, Masasını siz düzenleyin, Ders çalışırken yanında oturun, Sizden hangi konuda olursa olsun her izin istediğinde hiç sorgulamadan evet deyin, Evdeki yemeği yemiyorsa hemen istediği yemeği yapın ya da dışarıdan sipariş verin, Evin her yerini istediği gibi kullanmasına ses çıkarmayın, Oyuncaklarını o dağıtsın siz toplayın, Kirli eşyalarını odasından ya da elbise dolabından siz ayırıp yıkayın, Yaşadığı olaylarda diğerlerine karşı hep onun tarafını tutun.

Arkadaşları ile yaşadığı sorunlarda hemen siz araya girip onun yerine sorunu çözün, Eşinizle yaşadığı sorunları onun yerine siz halledin, Sizinle yaşadığı sorunlarda eşinizden aracı olmasını talep edin, İstediği kadar harçlık verin harçlığı biter bitmez yeniden verin, Parayı istediği gibi harcasın müdahale etmeyin, Bütün hatalarını görmezden gelin.

Yapmadıklarının veya hatalı davranışlarının sonuçlarından sürekli koruyun, Kötü sözlerine ve davranışlarına hiçbir zaman müdahale etmeyin, Başkalarına saygısızlıklarına göz yumun, Hayvanlara ve doğaya verdiği zararları hoş görün, Her konuda her zaman haklı olduğunu söyleyin, Bütün planlarınızı çocuğunuza göre ayarlayın.

Alacağınız bütün kararlarda konunun kiminle ilgili olduğunu düşünmeden mutlaka çocuğunuza danışın ve onun fikirlerini uygulayın, Yaşamınızın bütün merkezi çocuğunuz olsun, onun istemediği hiçbir şeyi yapmayın, Bir konuda başarısız oldu ise suçun başkasında olduğunu söyleyerek çocuğunuzu teselli edin, Sürekli her şeyi yapabileceği ve başarabileceği konusunda telkinlerde bulunun, Maddi ve manevi bütün olanaklarınızı onun emrine seferber edin.

Kendisinin gidebileceği tüm yerlere onu siz bırakın ve istediğinde alın,   Kendisinin yapabileceği bütün alıverişlerini onun yerine siz yapın beğenmediklerini siz götürüp değiştirin, İstediği telefonu alın, Sınırsız interneti olsun, Telefonu ile istediği kadar vakit geçirsin, İstediği saatte uyumasına izin verin, İstediği kadar televizyon seyretsin, İstediği kadar ve her istediği zaman bilgisayar başında kalsın, Evinizdeki hiçbir işin ucundan tutmasın, O istemezse evinize misafir davet etmeyin, Onun canının istemediği hiçbir yere gitmeyin, Onu canı istemediği hiçbir yere götürmeyin, Canı istemezse okuluna göndermeyin, İstediği okula gitsin, Gözünüz aydın, sorumluluk bilinci gelişmemiş bir insan yetiştiriyorsunuz!

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]