Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, Karşıyaka

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gelip Geçebilmeyi Öğrendiklerimizdeniz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gelip Geçebilmeyi Öğrendiklerimizdeniz
Sevda Arslan
Sevda Arslan( sevdaarslan@egedeizmir.com )
124 views
13 Nisan 2019 - 11:26

Sevda Arslan’ın “Gelip Geçebilmeyi Öğrendiklerimizdeniz” isimli köşe yazısı;

Gelip Geçebilmeyi Öğrendiklerimizdeniz

Gökyüzüyle uçmayı deneme klişesinden sonra kaçımız özgürlüğü maviden almayı denedi? Şikayetlenmeyi, yaftalamayı, kusurlar bulup mükemmeli oynamayı sevdiğimizden bu yana Medusa’nın haklı davasını görmezden gelmeyi seçeli uzun zaman oluyor.

 

Zaman geçiyor.

Zaman severken yaraları ışığa izin veriyor.

 

Kadın olmakla erkek olmanın ayrımındaki o ince çizgide durduğumuzda anlıyoruz bir sirk gösterisinde olduğumuzu. Gözlerimizin görüyor olması görebildiklerimizi anlamamıza yetemiyor. Bilindik sesler bilindik söyleşilerle bilemediğimiz yollarla kandırıyor zihnimizi. Papatya fallarına umut bağlıyor,Merkür retrosunda dualara sığınıyoruz. Bizler nerede kaybettik biz’i ?

 

Gün batımını gün doğumuna  tercih ettiğimizden bu yana hayatlarımızdaki önceliklerimiz dahi değişti.Mutlu olmakla mutlu etmek adına kurduğumuz teraziyi yıkıp sadece mutlu olduğumuz andayız. Gün geçtikçe daha çok bencilleşiyor daha da sadece ben diyoruz.

 

Zaman geçiyor.

Zaman severken hataları umuda izin veriyor.

 

Birkaç yerinden çizilmiş kitap sayfaları tadında hayatlar. Tartarus’a gitme zahmetinde bulunanlar misali geçmişimiz. Sokağa çıkıp kaldırımları seven bir haldeyiz. Kimimiz başı eğik kimilerimiz başı kesik cinayetlere gebe haldeyiz.

 

Büyüdükçe olgunlaşır olgunlaştıkça sıyrılırız yalanlardan. Kabul ettikçe sırrından soyunur aynalar. İçimizdeki çocuğa inat büyür, içimizdeki yaşlıya inat çocuklaşırız her seferinde. Karanlığın içindeki siyahlar gibi inançlarımız, sormadan sorgulamadan kabullendiklerimiz. Gitmiş zamanın kalan yarınındayız.

 

Zaman geçiyor.

Zaman severken gitmeleri kalmalara izin veriyor.

SEVDA ARSLAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0544 433 1 555 WhatsApp : 0555 898 15 58