hava 30° Orta
DOLAR 16,8853 % % -2.7
EURO 17,8334 % % -2.47
GRAM ALTIN 992,10 % % -2,33
ÇEYREK A. 1.622,09 % % -2,33
BITCOIN 21.074,20 % -0.41
SON DAKİKA
Google News

İzmir’de doktorlar grevde! Bu ay 6 gün hasta bakmayacaklar

Son Güncelleme :

17 Mayıs 2022 - 15:51

İzmir’de doktorlar grevde! Bu ay 6 gün hasta bakmayacaklar

İzmir’de grev ne zaman? İzmir’de  bugün doktorlar grevde mi? İzmir’de  doktorlar ne zaman grevde? 17-18 Mayıs’ta İzmir’de  aile hekimleri, doktorlar grevde mi? İzmir’de doktorlar neden grev yapıyor? soruları İzmir’de şuan arama motoru google da en çok arananlar arasında…

İzmir’de doktorlar grevde! Bu ay 6 gün hasta bakmayacaklar

Sağlık çalışanları yaşadıkları sorunları gerekçe göstererek grev yapıyor. İzmir’de doktorlar ne zaman grevde, İzmir’de doktorların grevi ne zaman başlıyor sorularına yanıt aranıyor.

İstedikleri alamayan sağlık çalışanları çareyi iş bırakma eylemi yaparak arıyor.

İzmir’de bugün doktorlar grevde mi, sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Sağlıkta şiddet yasasının ve ücretlerinin düzenlenmesini talep eden doktorlar, hemşireler ve aile hekimleri, isteklerini sık sık gündeme getiriyor. Bu kapsamda doktorlar greve çıkıyor.

İZMİR’DE DOKTORLAR NE ZAMAN GREVDE?

Sağlık sendikası Hekimsen, doktorların 5-6, 17-18 ve 26- 27 Mayıs tarihlerinde grev yapacaklarını açıkladı.

6 gün sürecek olan grev kararı Hekimsen’in sosyal medya hesabından duyuruldu. Açıklamada “Mayıs ayında tüm Türkiye’de meslektaşlarımızla birlikte 6 gün iş bırakıyoruz. Tükenen sabrımızla, mesleğimizin itibarı için söz değil icraat bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Doktor mayıs ayında 6 gün iş bırakacak!

ACİL VAKALAR NE OLACAK?

6 gün uygulanacak grev boyunca sağlık kuruluşları resmî tatillerde sunulduğu şekilde devam edecek. Bu nedenle vatandaşların acil durumlar dışında sağlık kurum ve kuruluşlarına başvurmaması istenecek. Grev süresince acil hastalar, diyaliz hastaları, acil ve riskli gebeler, çocuk aciller, kanser hastaları ve yoğun bakım hastalarının bakımı aksamayacak.

Ege’de İzmir Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.