REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Ege'de izmir Haber, Ege Haber, izmir Haberleri, Ege Haberleri, Son Dakika izmir, Torbalı Haberleri, Buca, Bornova, KarşıyakaBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Işılay Saygın’ın Hayali Kasada Kaldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Işılay Saygın’ın Hayali Kasada Kaldı
Reklam Ver 05444331555
10 Eylül 2019 - 18:07

İzmir’in simge ismi, eski bakan ve belediye başkanı merhum Işılay Saygın’ın bir banka kasasında olduğu iddia edilen vasiyeti açtırılmadı. Işılay Saygın’ın en büyük hayali olan ‘evinin müzeye dönüşme’ isteği de vasiyetiyle birlikte kasada kaldı.

Işılay Saygın’ın En Büyük Hayali Vasiyetiyle Birlikte Kasada Kaldı

Devlet eski Bakanı, ilk kadın Turizm Bakanı ve İzmir’in en genç ilçe belediye başkanlarından Işılay Saygın’ın vefatının ardından, bir banka şubesinin özel kasasında olduğu ama kardeşleri tarafından açtırılmadığı iddia edilen vasiyeti tartışma yarattı. Saygın’ın Buca Şirinyer’de bir banka kasasındaki vasiyetnamesinde, sağlığında her fırsatta dile getirdiği ‘evinin müzeye dönüşmesi’ isteği de yer alıyor. Ancak kasa açtırılmadığı için Işılay Saygın’ın bu hayali gerçekleştirilemiyor.

GERÇEKLER BİLİNSİN

Yüksek Danışma Kurulu Üyesi olduğu Darüşşafaka Cemiyeti’nin Urla’daki Darüşşafaka Rezidansları’ndan daire alarak 200 bin dolarlık bağış yapan Işılay Saygın’ın, geride bıraktığı vasiyetnamenin banka kasasında saklı olduğu ve açılmadığı öğrenildi. Evlenmediği için eşi ve çocukları olmayan Saygın’ın mirasının akıbeti merak konusu olurken, 24 milyon liranın kardeşleri ve yeğenleri tarafından paylaşıldığı iddia edildi. Saygın’ın manevi oğlu Habib Sak ise kasanın açılmasını istedi. Buca’daki değeri 3 milyon lirayı aşan köşkün de Saygın’ın vasiyeti olarak müzeye çevrilmesi gerektiğini söyleyen Habib Sak, “Bana sağlığında evi müze yapağını söylemişti. Bu isteği büyük ihtimalle banka kasasındaki vasiyetinde de yer alıyor. Bu kasa açılmalı ve Işılay hanımın en büyük hayali yaşama geçirilmeli” dedi. Saygın’ın Tire’deki kardeşi Işık Saygın ise Yeni Asır’a yaptığı açıklamada veraset ilamı çıkarıldığını ancak 6 mirasçı biraraya gelemediği için mal paylaşımı yapılamadığını söyledi. Kardeşi Namık Saygın’ın vefat ettiğini, onun çocuklarının ise İngiltere’de yaşadığını belirten Işık Saygın, diğer kardeşi Metin Saygın’ın ise Mersin’de yaşadığını söyledi. Kardeşinin vasiyetnamesi hakkında bir bilgisinin olmadığını söyleyen Işık Saygın, Buca’daki köşkün müzeye çevrilmesi için sadece kendi kararının yeterli olmadığını ve herkesin ortak karar vermesi gerektiğini belirtti. Buca Şirinyer’de bir banka şubesindeki özel kasayı açtırmadıkları öne sürülen Saygın’ın kardeşleri Işık Saygın, Metin Saygın ve ölen kardeşi Namık Saygın’ın 4 çocuğunun geride kalan 24 milyon lirayı aralarında paylaştığı; Bodrum, Çeşme’deki yazlıklar ile Alsancak ve Buca’daki evlerin paylaşımı için de girişimlerin sürdüğü öğrenildi.

BİZE HEP ANLATIRDI

Işılay Saygın’ın babası Osman Nuri Saygın adına yaptırdığı caminin müteahhidi ve yakın komşusu olan Büyükşehir ve Buca Belediyesi CHP Meclis Üyesi Fikret Aktaş, “Işılay Saygın ile defalarca evinin müze yapılmasıyla ilgili konuştuk. Buca’daki evinin müze ve anı evi olmasını bize vasiyet etti. Kasada bir vasiyeti varsa mutlaka evinin müzeye dönüşme isteği de yer alıyordur. Bu gerçek açıklığa kavuşmalı ve Işılay hanımın hayali gerçekleşmeli” dedi. (Yeni Asır)

Egede İzmir Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

egedeizmir.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]